خرید صرفا برای همکاران صنف موبایل امکان‌پذیر است
موجودی و قیمت کالاها تا تاریخ 29 اردیبهشت 1403 به‌روز می باشد

ظاهراً اپل اطلاعات قابل ردیابی کاربران خود را بدون رضایت آنان به سرورهای خود می‌فرستد که به دنبال انتشار این خبر، علیه اپل شکایتی دسته جمعی به ثبت رسیده است.

طبق بررسی‌هایی که دو توسعه‌دهنده انجام دادند، شرکت اپل اطلاعات آماری کاربران را بدون رضایت افراد با شناسه اپل‌آیدی آن‌ها در سرورهای خود ذخیره می‌کند. طبق بررسی‌های صورت گرفته، داده‌های آماری کاربران پیرامون فعالیت در اپ استور و دیگر اپ‌ها، می‌تواند به اپل آیدی کاربر پیوند شود؛ البته این اتفاق در حالیست که کوپرتینویی‌ها مدعی‌اند که به هیچ عنوان اطلاعات کاربران قابل ردیابی برای دسترسی به هویت شخصی آن‌ها نیست.

پس از راه‌اندازی دستگاه جدید اپل، سیستم از کاربر درباره اجازه اشتراک‌گذاری داده‌های آماری سوال می‌کند؛ اما تیم تحقیقاتی Mysk بر این باور است که ردیابی اطلاعات کاربران اپل باز هم امکان‌پذیر است ولی اپل می‌داند کدام اطلاعات به کدام کاربر مربوط است و متأسفانه فعلاً هنوز هیچ روشی برای جلوگیری از این مشکل وجود ندارد.

درباره این نقض حریم شخصی، توسعه‌دهندگان معتقدند که اپل، اطلاعات آماری کاربران در اپ استور را به همراه شناسه خدمات دایرکتوری (DSID) به سرورهای خود ارسال می‌کند که این شناسه به دلیل اتصال به اکانت آی کلاود، شامل اطلاعاتی از قبیل نام، آدرس، ایمیل و… می‌شود. همچنین هنگام استفاده از اپ‌هایی مثل اپل تی‌وی، اپل موزیک، Stocks و… هم این اتفاق صادق است. به بیانی ساده‌تر، زمانی که افراد در اپ استور به جستجو می‌پردازند اپل به اطلاعات جستجو و حساب کاربری آنان دسترسی دارد و حتی با فعالیت در اپ‌های دیگر هم، اپل می‌تواند فعالیت کاربران خود را زیر نظر داشته باشد.

شرکت اپل در وبسایت خود پیرامون حریم خصوصی کاربران بیان کرده که هرگز داده‌های خصوصی اشخاص ذخیره نمی‌شود و قبل از ارسال به اپل، یا از گزارش‌ها حذف می‌شود و یا با تکنیک‌های حریم خصوصی محفوظ می‌ماند؛ اما در قوانین اپل نیوز، اپ استور و Stocks آمده که اطلاعات کاربر به صورت شخصی ردیابی شده و با شناسه یکتای تصادفی، آدرس IP و اپل آیدی ذخیره می‌شود.

ردیابی اطلاعات کاربران اپل

منبع خبر: www.gizmodo.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

راهنمای جستجوی کالا

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات