خرید از سایت صرفا برای همکاران صنف موبایل امکان‌‌پذیر است

بر اثر اشتباهی که مهندسان اپل انجام دادند، برنامه‌ای که برای توسعه پردازنده گرافیکی نسل بعدی آیفون 14 پرو در نظر گرفته شده بود، کنار گذاشته شد.

این پردازنده گرافیکی به‌دلیل مصرف زیاد انرژی، مانع از این شد که برای پشتیبانی رهگیری پرتو از آن در نسل بعدی گوشی آیفون 14 پرو استفاده شود. هرچند در آیفون 14 پرو از تراشه A16 Bionic استفاده شد که مشابه معماری تراشه A15 آیفون 13 پرو است؛ ولی احتمالاً اپل در تلاش بوده تا در بخشی دیگر از این چیپ تحول ایجاد کند که مهندسان این کمپانی متوجه اشتباهی اساسی در طراحی این پردازنده شدند و برنامه‌های اپل برای پردازنده نسل بعد آیفون 14 پرو لغو شد.

طبق گزارش The Information توسعه این پردازنده گرافیکی آیفون 14 پرو باعث شد با تکنیکی که در آن به کار رفته، نور در بازی‌های ویدئویی مثل دنیای واقعی باشد. این طرح در شبیه‌سازی‌های انجام شده با موفقیت همراه بود و شرکت اپل با نمونه‌سازی آغاز به فعالیت کرد. اما مهندسان متوجه شدند که این پردازنده گرافیکی بیش از حد انرژی مصرف می‌کند و علاوه‌بر کم کردن عمر باتری، باعث داغی بیش از حد آن نیز می‌شود؛ بر این اساس اپل در این پروژه با شکست روبرو شد.

پردازنده گرافیکی آیفون 14 پرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات