خرید از سایت صرفا برای همکاران صنف موبایل امکان‌‌پذیر است

گوشی گلکسی S22 اولترا سامسونگ با برقراری اولین تماس ماهواره‌ای تاریخ‌سازی کرد. این تماس که از طریق اپراتور AT&T بین ژاپن و تگزاس انجام شد، نخستین تماس ماهواره‌ای با یک گوشی هوشمند معمولی (بدون نیاز به تجهیزات ویژه) است.

تلفن‌های ماهواره‌ای مدت زمان طولانیست که در جهان وجود دارند ولی علاوه‌بر اینکه اندازه این دستگاه‌ها بزرگ است، برای برقراری تماس ماهواره‌ای به سخت‌افزارهای خاصی هم نیاز دارند و در مقابل، گوشی‌های هوشمند هم به‌علت اینکه اندازه بزرگی ندارند نمی‌توانند قطعات مخصوص برای برقرار ارتباط ماهواره‌ای را در خود جای بدهند؛ اما با این وجود گوشی S22 Ultra بدون هیچ تجهیزات اضافی و به‌عنوان یک گوشی معمولی، موفق شد تا نخستین تماس ماهواره‌ای را برقرار کند.

با اولین تماس ماهواره ای با گلکسی S22 اولترا سامسونگ ، شرکت AST SpaceMobile ثابت کرد که به گوشی هوشمند خاصی برای برقراری تماس تلفنی ماهواره‌ای نیاز نیست. این مرکز با همکاری اپراتور AT&T اولین تماس ماهواره‌ای را بین تگزاس و ژاپن با گوشی اس 22 اولترا برقرار کرد؛ بدین‌گونه که سیگنال اولیه از تگزاس از گوشی گلکسی S22 اولترا به ماهواره BlueWalker 3 ارسال شد و بعد از ماهواره به گوشی هوشمندی که در ژاپن بود، رسید.

امکان اولین تماس ماهواره ای با گلکسی اس 22 اولترا

با شنیدن این خبر ابتدا به نظر می‌رسد که باید از گوشی‌های جدیدتر همانند S23 اولترا استفاده می‌شد؛ چراکه اسنپدراگون 8 نسل 2 قابلیت پشتیبانی از ارتباط ماهواره‌ای را دارد و ویژگی به کار رفته در تراشه کوالکام به ارسال پیام متنی محدود می‌شود که این فناوری از شبکه ماهواره‌ای Iridium پشتیبانی می‌کند، پس برقراری تماس ماهواره‌ای ازین طریق وجود ندارد. اما عاملی که در این تماس ماهواره‌ای با s22 اولترا وجود دارد، وجود یک طیف الکترومغناطیسی نامشخص AT&T است که باعث شده گوشی به سخت‌افزار خاصی نیاز نداشته باشد و در این صورت با هر نوع تلفن هوشمند که قابلیت پشتیبانی از شبکه LTE را دارد، می‌توان چنین تماسی را برقرار کرد.

طبق نظر AST، پشتیبانی از سرعت‌های انتقال دیتای سلولار توسط ماهواره BlueWalker برای برقراری تماس ماهواره‌ای به اثبات رسید. هرچند که فعلاً این نوع تماس کاملاً به‌صورت عملی امکان‌پذیر نیست، اما می‌توان در آینده بدون احتیاج به زیرساخت‌های گران سلولار، با گوشی هوشمند معمولی به‌راحتی تماس ماهواره‌ای برقرار کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات