خرید از سایت صرفا برای همکاران صنف موبایل امکان‌‌پذیر است

با ادعای کاربری در سایت reddit، قابلیت عکاسی از ماه S23 اولترا به چالش کشیده شد؛ طبق ادعای وی این گوشی پرچمدار سامسونگ با استفاده زیرکانه از هوش مصنوعی، تصاویر را موقع عکس‌برداری پردازش می‌کند و تصویر نهایی واقعی نیست!

یکی از جنجالی‌ترین مباحثی که همیشه مطرح بوده، قابلیت عکاسی از ماه با دوربین گوشی‌های هوشمند است. بر این اساس به‌تازگی شخصی در ردیت چنین ادعا کرده که گوشی گلکسی اس 23 اولترا با ترفندهای هوش مصنوعی چنین به کاربر القا می‌کند که عکس بسیار باکیفیتی از ماه گرفته، در صورتی که چنین نیست و تقلبی صورت گرفته است.

سامسونگ در گوشی galaxy s23 ultra با پشتیبانی از زوم فضایی صد برابری و با استفاده از فناوری سوپر‌ رزولوشن هوش مصنوعی، قابلیت عکاسی از سوژه‌های بسیار دور همانند ماه را دارد؛ اما باتوجه به ادعای فردی با نام کاربری u/ibreakphotos در ردیت که به‌طور مفصل روند تست عکاسی با دوربین samsung s23 ultra را توضیح داده، قابلیت عکاسی از ماه توسط s23 ultra زیر سؤال رفته است. طبق گفته وی برای انجام این آزمایش، عکسی از ماه با رزولوشن بالا را دانلود کرده و سایز آن را به 170*170 پیکسل تغییر داده است. سپس برای مشخص نبودن جزئیات، تصویر ماه را تار کرده و آن را روی مانیتور قرار داده و با رفتن به انتهای اتاق تاریک خود، با زوم فضایی گوشی اس 23 اولترا، عکسی از ماه روی مانیتور گرفته است. چیزی که باعث تعجب وی شده، مشاهده تصویری باکیفیت از ماه با جزئیات دقیق بوده در حالی که شرایط تصویر منبع واضح و با کیفیت نبوده است.

عکاسی از ماه S23 اولترا سامسونگ با هوش مصنوعی

طبق حدسی که ibreakphotos می‌زند، سامسونگ با کمک یک مدل هوش مصنوعی، جزئیات دقیق‌تر و بیشتری را به تصویری که سنسور از منبع اصلی دیده، می‌افزاید. وی درباره سوژه‌های دیگر بر این باورست که دوربین این گوشی داده‌های چندین فریم با اطلاعات مختلف و نوردهی بالا را با یکدیگر ترکیب می‌کند و تصویر نهایی را به کاربر نشان می‌دهد؛ ولی درباره ماه این تمام فرآیند بکار رفته نیست و فریبی رخ می‌دهد.

این جنجال در حالیست که بعضی از کاربران سامسونگ معتقدند این عملکرد سامسونگ با تقلبی که هوآوی قبلاً انجام داده فرق دارد؛ چراکه سامسونگ مدل هوش مصنوعی را با تصاویری متفاوت از ماه، در تبلیغات خود آموزش داده، پس نمی‌توان سامسونگ را به تقلب متهم کرد هرچند که به‌علت عدم شفافیت درباره این موضوع می‌توان از این کمپانی ایراد گرفت.

اگر به تست مقاومت و آموزش باز و بست این گوشی علاقه دارید، می‌توانید مقاله «نحوه باز کردن و تست مقاومت گلکسی S23 اولترا سامسونگ» را مشاهده کنید.

از نظر شما این ماجرا فریبکاری سامسونگ بوده یا نشانه ذکاوت این شرکت است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات