وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای از معافیت کاربران ایرانی از تحریم‌های اینترنتی آمریکا خبر داد. طبق این خبر علاوه‌بر کاربران ایرانی، شرکت‌های ایرانی هم از لیست تحریم خارج شده‌اند و می‌توانند از معافیت‌های اینترنتی به‌صورت قانونی برخوردار شوند.

به گزارش تجارت نیوز، وزارت خزانه‌داری آمریکا به تشریح این معافیت‌ها پرداخته است. تغییراتی در مجوز عمومی شماره 1 ایران که هدف از آن کمک به کاربران کشور ایران در گردش اطلاعات بوده است. همچنین قرار دادن مجوز عمومی شماره 2 ایران _که در مهرماه 1401 توسط دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی آمریکا صورت گرفت_ در دسترس عموم که درواقع نسخه به‌روز از تحریم‌های اینترنتی سال 1392 بوده است. ازجمله مهم‌ترین تغییرات در مجوز عمومی شماره 2، حذف شدن شرط استفاده شخصی از امکانات و ابزار می‌باشد.

اکنون با اعطای مجوزهای جدید، نه تنها کاربران ایرانی به ابزارهای ارتباطی، نقشه‌های آنلاین و مبتنی وب،‌ بازی‌های کامپیوتری، شبکه‌های اجتماعی، نرم‌افزارهای تماس ویدئویی، خدمات ابری، پلتفرم‌های آموزشی، ابزارهای ترجمه و احراز هویت، تلفن‌های ماهواره‌ای، گجت‌های دیجیتال، آنتی‌ویروس‌ها، تلفن‌های هوشمند و سیستم عامل آن‌ها، سیم‌کارت، روتر، کامپیوترهای شخصی و مودم دسترسی خواهند داشت، بلکه شرکت‌های بزرگ و معتبر همانند متا، گوگل، اپل و… هم می‌توانند به کاربران ایرانی خدمات ارائه دهند. همچنین بخش دیگر این تغییرات و لغو تحریم‌های اینترنتی، به گسترش مجوز برای ابزارهای واسط مربوط است که شرایط و زمینه لازم را برای ارائه خدمات ارتباط ابری و غیر ابری و تبادل اطلاعات اینترنتی مهیا می‌کند.

لغو تحریم‌های اینترنتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...